18-08-2025
PTF13 voor Adelia Studio v14 beschikbaar
PTF 13 voor Adelia Studio 14 is vanaf 18-08-2024 beschikbaar.
Gecentraliseerde authenticatie
Bij gecentraliseerde authenticatie wordt een Adelia-omgevingsprofiel gedeeld dat niet rechtstreeks toegankelijk is voor ontwikkelaars. In deze modus wordt de ontwikkelaar geïdentificeerd via het Windows-profiel (eventueel met domeinprefix) in plaats van via een databaseprofiel. Dit voorkomt directe toegang tot de databases achter de Adelia-omgevingen en verhoogt daarmee de beveiliging. Daarnaast vereenvoudigt het de configuratie, omdat alleen het generieke profiel voor gecentraliseerde authenticatie hoeft te worden beheerd en niet de individuele databaseprofielen van de ontwikkelaars.
4GL Taal
- CURSOR instructie:
- de *BLOCK parameter kan nu ook gebruikt worden voor dynamische cursors.
- dynamische cursor wordt nu ook ondersteund voor ADELIA (5250) programma's, zoals al langer het geval is voor VADELIA en SADELIA programma's.
- &SEARCH predefined function: reguliere expressies worden ondersteund in deze functie.
- SCAN_REPLACE instructie: reguliere expressies worden ondersteund voor deze instructie.
- EXEC_PROC_SQL instructie: de naam van de procedure kan nu ook in een variabele gebruikt worden.
- XML_OPEN instructie: een XML document dat als IMAGE variabele is opgeslagen kan nu ook worden geopend in *SEQ mode.
- ENCRYPT en DECRYPT instructies: OAEP (Optimal Asymmetric Encryption Padding) padding kan nu worden opgegeven bij RSA encryptie of decryptie.
Dit voegt een laag van willekeurigheid en structuur toe aan de platte tekst voordat deze wordt versleuteld, waardoor het moeilijker wordt voor aanvallers om de versleuteling te kraken
Overige verbeteringen
- Correction manager en Quality manager:
- bij het valideren van een correctie kan nu automatisch een quality project aangemaakt worden met de programma's uit deze correctie in scope en deze programma's analyseren tijdens de validatie.
Als het project tegen een validatie regel aanloopt dat het maximum level bereikt, zal de validatie niet volledig uitgevoerd kunnen worden en vind dus geen deploy plaats naar de volgende omgeving.
Deze feature kan worden geactiveerd in de validatie opties van een "correction environment".
- bij het valideren van een correctie kan nu automatisch een quality project aangemaakt worden met de programma's uit deze correctie in scope en deze programma's analyseren tijdens de validatie.
- Quality manager
er is een filter mogelijkheid toegevoegd op de projectnaam.
In een correctie omgeving kan de quality manager gebruikt worden om:- projecten te tonen die automatisch zijn gegenereerd door de correction manager,
- projecten te tonen die aangemaakt zijn door een software engineer, of
- alle projecten te tonen.
- searchReplace: de searchReplace multisource search en replace tool kan nu ook gebruikt worden om te zoeken in een installatie, build component of correctie in de objecten die zijn toegewezen aan een "task".
- Adelia build: tijdens een Adelia build, multilingual generation kan worden geforceerd via de adelGenMultilingual property.
- AdelJob utility: bij het maken van een programma generatie job via de adeljob.exe utility (command line feature), multilingual generation kan worden geactiveerd of gedeactiveerd met behulp van de /MULTILINGUAL optie.
- Pie, histogram en pie chart: in de Adelia Cloud context, de DEFINE_DATA_RGB_COLORS methode is toegevoegd om RGB kleuren te definieren van pie chart slices, histogram of line chart series.
- List grafisch object: in the Adelia cloud context, de SCROLL_TO_TOP_BEFORE_SORT property is toegevoegd om de lijst automatisch te herpositioneren naar het begin van de lijst na sortering.
- Output veld: er is een property toegevoegd om een tooltip toe te voegen
- Database manager: MariaDB database manager (MySQL variant) wordt vanaf deze ptf ondersteund voor het aanmaken van omgevingen of als applicatie database.